Co je HOMESTAGING ?

Homestaging je úprava nemovitosti s cílem ji správně prezentovat. Díky tomu se dům, byt či kancelář stává lákavějším artiklem a získá si více zájemců.

Je dokázáno, že většina lidí je již po 2 letech bydlení v domácnosti neschopna objektivně posoudit vzhled a vybavení svého domova, právě s tím může pomoci homestager. Umí se dívat tzv. čerstvýma očima a rychle odhalí nedostatky, které by mohly zájemce odradit.

Dobrý homestager by měl umět tzv. ODHALIT PROSTOR, což se může stát jen při souhře několika faktorů. Pro ten správný efekt tedy nestačí pouze pořádný úklid, ale například správné rozmístění nábytku, světel a další. Součástí služby homestagera je též souhrn doporučení pro prodávajícího, aby jeho prodej byl úspěšný.

Při vytváření takovéto prezentace začínám zakreslením půdorysu. Následuje posouzení aktuálního stavu, návrh a realizace změn. Třešničkou na dortu je pak správné nafocení tak, aby nemovitost byla představena co nejpřesněji.

Z průzkumů je zřejmé, že takto nabízené nemovitosti přinášejí majitelům výrazně rychlejší prodej a za lepší ceny.

Vyhneme se tím zdlouhavým prodejním procesům a nekonečným prohlídkám bez výsledku. Proces prodeje je pak příjemnější záležitostí jak pro prodávajícího tak i kupujícího.